Odbojka – Druga liga sever (m): U petnaest utakmica petnaest pobeda odbojkaša Bečeja

  16 mart 2020
Ocenite ovaj članak
(0 glasova)

U prolećnom delu prvenstva odbojkaši Bečeja su nastavili započetu seriju pobeda iz prvog dela prvenstva i sa 15 pobeda i 41 bodom tri kola pre kraja lige zauzimaju čelno mesto na tabeli.

Nakon niza od 9 pobeda od jeseni u proteklih šest utakmica savladali su: Proleter, Srem iton sa 3:0 i Mladost iz Nove Pazove sa 3:1 na svom parketu i Dunav volej i Sombor maksimalnim rezultatom kao gosti dok su u derbiju u Novom Sadu minulog vikenda u utakmici 15 kola pobedili odbojkaše Vojvodine NS seme II sa 2:3 (25:22, 22:25, 26:28, 25:19, 13:15).
I pored impresivnog učinka, bar što se tiče plasmana na tabeli, situacija je neizvesna. Na drugom mestu se nalazi ekipa Kulpina koja ima bod zaostatka a u narednom meču Bečejci bi trebali upravo da ugoste najvećeg rivala za osvajanje prvog mesta koje omogućuje učešće u mini ligi gde bi se vodila borba za plasman u I b ligu.

Međutim, zbog aktuelne situacije i uvođenja vanrednog stanja zbog epidemije korona virusa i odlaganja svih takmičenja, sasvim je moguće da odluka o statusu i strukturi takmičenja i njihovim učesnicima bude doneta za zelenim stolom.

U 15. kolu II lige Srbije grupa sever zabeleženi su sledeći rezultati:

Vojvodina NS seme II – MOK Bečej 2:3 (25:22, 22:25, 26:28, 25:19, 13:15)
Sombor – Partizan 0:3
Dunav volej – Proleter 3:0
Mladost (BP) – Srem iton 1:3
Kulpin – Mladost (NP) 3:0

 

1 MOK Bečej 15 15 0 41
2 Kulpin 15 14 1 40
3 Vojvodina NS seme II 15 11 4 32
4 Dunav Volley 15 8 7 27
5 Partizan 15 8 7 23
6 Srem iton 15 7 8 23
7 Mladost (NP) 15 5 10 15
8 Mladost (BP) 15 3 12 10
9 Proleter 15 2 13 8
10 Sombor 15 2 13 6

 

U preostala tri kola trebali bi se sastati:

16. kolo (21/22.03.):
MOK Bečej – Kulpin
Mladost (NP) – Mladost (BP)
Srem iton – Dunav volej
Proleter – Sombor
Partizan – Vojvodina NS seme II

17 kolo (28/29.03.):
Partizan – MOK Bečej
Vojvodina NS seme II – Proleter
Sombor – Srem iton
Dunav volej – Mladost (NP)
Mladost (BP) – Kulpin

18. kolo (04/05.04.):
MOK Bečej – Mladost (BP)
Kulpin – Dunav volej
Mladost (NP) – Sombor
Srem iton – Vojvodina NS seme II
Proleter - Partizan

B.M.

Naslovi

Popularni Članci

      

Vojvodina

Srbija