BM teleks od 17. marta 2017.

  17 mart 2017
Ocenite ovaj članak
(0 glasova)

Odbojka

I b liga Srbije (m)

16. kolo:
Zaslon – MOK Bečej 3:2
Metalac Takovo – Užice 1:3
Bavanište – Mladenovac 1:3
Dubočica – Srem Iton 2:3
Napredak 037 – Novi Sad 3:0
Antena – Timok 0:3

 

17. kolo:
Bečej – Bavanište 0:3
Antena – Metalac Takovo 0:3
Timok – Napredak 037 1:3
Novi Sad – Dubočica 3:2
Srem Iton – Zaslon 2:3
Mladenovac – Užice 3:1

18. kolo (17/19.3):
Užice – MOK Bečej
Metalac Takovo (GM) – Mladenovac
Bavanište – Srem Iton (SM)
Zaslon (Ša) – Novi Sad
Dubočica (Le) – Timok (Za)
Napredak 037 (Kš) – Antena (Kš)

19. kolo (24/26.3):
MOK Bečej – Mladenovac
Napredak 037 – Metalac Takovo
Antena – Dubočica
Timok – Zaslon
Novi Sad – Bavanište
Srem Iton – Užice

20. kolo (31.3/2.4):
Metalac Takovo – MOK Bečej
Mladenovac – Srem Iton
Užice – Novi Sad
Bavanište – Timok
Zaslon – Antena
Dubočica – Napredak 037

Prva vojvođanska liga istok (ž)

12. kolo:
Banat (Vš) – ŽOK Bečej 3:0
Žitište – Proleter (Zr) 0:3
Hercegovina (RT) – Mladost II (NP) 3:0
Krajišnik – Inđija 0:3
U ovom kolu slobodna je ekipa Kikinde.

13. kolo:
ŽOK Bečej – Kikinda 0:3
Inđija – Hercegovina (RT) 3:0
Mladost II (NP) – Žitište 3:0
Proleter – Banat 0:3
U ovom kolu slobodna je ekipa Krajišnika.

14. kolo:
Kikinda – Proleter
Banat – Mladost II
Žitište – Inđija
Hercegovina – Krajišnik
U ovom kolu sloboda je ekipa Bečeja.

15. kolo:
Proleter – ŽOK Bečej
Krajišnik – Žitište
Inđija – Banat
Mladost II – Kikinda
U ovom kolu slobodna je ekipa Hercegovine iz Ravnog Topolovca.

Prva vojvođanska liga centar (ž)

12. kolo:
Beočin metal – Libero 2:3
Štrand volej – Grbić 0:3
Star – NS Volej tim 3:0
Slavija – Lavice 07 0:3
Dunav volej – NS Tim 3:0

13. kolo:
Libero – Dunav volej 0:3
Beočin metal – Štrand volej 3:2
NS Tim – Slavija 3:0
Lavice 07 – Star 3:0
NS Volej tim – Grbić (odloženo)

14. kolo:
Slavija (NS) – Libero (BG)
Štrand volej – NS Volej tim
Grbić (BJ) – Lavice 07
Star – NS Tim
Dunav volej – Beočin metal

15. kolo:
Libero – Star
Dunav volej – Štrand volej
Beočin metal – Slavija
NS Tim – Grbić
Lavice 97 – NS Volej tim

Košarka

Druga regionalna liga sever (m)

19. kolo:
Tisa – Star 89:80
SO Koš – Velika Kikinda 75:66
Sivac – Odžaci 84:48
Petrovgrad – Karađorđevo 69:55
Bagljaš – Mladost Veternik 57:87
Kadet – Budućnost 69:80
U ovom kolu slobodna je ekipa Sloboda NS.

20. kolo:
Velika Kikinda – Tisa 63:79
Star – Kadet 74:48
Budućnost – Bagljaš 90:66
Mladost Veternik – Petrovgrad 77:66
Karađorđevo – Sivac 91:80
Sloboda NS – SO Koš 81:71
U ovom kolu slobodna je ekipa Odžaka.

21. kolo (18/19.3):
Kadet – Tisa
Sloboda NS – Velika Kikinda
SO Koš – Odžaci
Sivac – Mladost Veternik
Petrovgrad – Budućnost
Bagljaš – Star
Kadet – Tisa
U ovom kolu slobodan je tim Karađorđevo.

22. kolo (25/26.3):
Tisa – Bagljaš
Velika Kikinda – Kadet
Star – Petrovgrad
Budućnost – Sivac
Karađorđevo – SO Koš
Odžaci – Sloboda NS
U ovom kolu slobodna je ekipa Mladost Veternik.

Stoni tenis

I liga Srbije (ž)

13. kolo:
Vojvodina (BG) – Vojvodina 2011 4:2
Josip Kolumbo (Ni) – Stoni (Ni) 4:0
Požega – NS 2011 1:4
Đurđev grad – Vojvodina (NS) 0:4
Čoka – Zmajevo 4:0

14. kolo:
Vojvodina (NS) – Vojvodina (BG) 2:4
NS 2011 – Đurđev grad
Vojvodina 2011 – Josip Kolumbo
Stoni – Čoka
Zmajevo – Požega

Stonoteniserke Vojvodi-ne su ranije odigrale meč 14. kola Prve lige Srbije u Novom Sadu protiv imenjaka Vojvodine, gde su pobedile rezultatom 4:2. Dve pobede zabeležila je Edina Benke, a po jednu Radmila Tominjak i Barbara Đurčik. U sledećem kolu Gradištanke će ugostiti ekipu Đurđev grada iz Smedereva.

II liga Srbije (ž)

14. kolo:
Tornado (Mihajlovo) – Bečej 4:0
15. kolo (18.3):
Čelarevo – Bečej

Bečejke su trenutno na osmom mestu sa 16 bodova, poslednje, desete, su stonoteniserke Bačke iz Bačkog Brestovca, a prva je ekipa Čelareva sa 27 osvojenih bodova.

Odbojka

Osmomartovski festival odbojke – BEČEJ 2017

Minulog vikenda u sali SC „Đorđe Predin Badža“ u organizaciji ŽOK Bečej održan je osmi Festival odbojke. Na turniru je učestvovalo preko 650 mladih odbojkašica u 131 ekipi iz 22 kluba iz Vojvodine i Beograda.
Konačan plasman po godištima:

2004. godište (36 ekipa):
1. Vizura (BG)
2.Star (NS)
3.Vrabs

2005. (23 ekipe):
1.Jedinstvo (NB)
2.Jedinstvo (NM)
3.Blok aut (Temerin)

2006. (22 ekipe):
1.ŽOK Bečej
2.Blok aut (Temerin)
3.Futog

2007. (29 ekipa):
1.KI0230 15 (Ki)
2. KI0230 9 (Ki)
3. Futog

2008. (13 ekipa):
1. KI0230 5
2.Jedinstvo 2
3. KI0230 8

2009/10 ( 8 ekipa):
1.KI 0230 1
2.KI 0230 2
3.Libero (BG)

Džudo

Prvenstvo Vojvodine

Milica Grbić u kategoriji 70 kg i Marko Simić u do 100 kg osvojili su bronzane medalje na juniorskom prvenstvu Vojvodine održanom 4. marta u Kaću na kome je nastupilo 112 takmičara iz 25 klubova. Oni su time stekli pravo učešća na prvenstvu Srbije koje će biti održano u Beogradu 18. marta.

„Kilisa 2017”

Na 10. Međunarodnom turniru ,,Klisa 2017!” održanom 5. marta u Novom Sadu za mlađe i starije pionire i kadete na kom je nastupilo 285 takmičara iz 42 kluba iz 7 država, kadet Aleksandar Stojkov do +90 osvojio je drugo mesto, a Aksin-Živkov u kategoriji 60 kg takođe u kadetskoj konkurenciji i mlađi pionir Svetozar Vijatov u kategoriji +66 kg osvoili su bronzane medalje.

Turnir u Zrenjaninu

U Zrenjaninu je 11. marta održan 35. Međunarodni džudo turnir na kome je nastupilo 384 takmičara iz 5 država i 42 kluba, na kom su članovi bečejskog kluba Kosta Šimić u kategoriji do 38 kg i Mia Popov 43 kg osvojili zlatne medalje, dok su Nena Grbić +43 kg kod poletarki i Vijatov Svetozar +66 kg i Anđela Prodanov do 52 kg u konkurenciji mlađih pionira osvojili srebrnu, odnosno bronzane medalje.

Prvenstvo škola

Na prvenstvu osnovnih i srednjih škola učenika Vojvodine održanom 1. marta u Kikindi uz učešće 584 takmičara, zlatnu medalju osvojio je Aleksandar Stojkov učenik OŠ „Zdravko Gložanski”, a bronzane Anđela Prodanov učenica OŠ „Sever Đurkić“ i Marko Simić učenik Gimnazije u kategoriji do 100 kg.
Oni su stekli pravo da učestvuju na prvenstvu učenika Srbije osnovnih i srednjih škola u Pančevu 14. marta.

Prvenstvo Srbije

Na kadetskom prvenstvu države održanom 25. februara u Beogradu, na kome je nastupilo 176 takmičara iz 56 klubova, članovi DžK Mladost iz Bečeja nisu uspeli da osvoje medalju. U kategoriji +90 kg Aleksandar Stojkov i Nemanja Marić izgubili su odlučujući meč u borbi za bronzu, tako da su se morali zadovoljiti petim mestom.

„Ruma open 2017”

Na Međunarodnom turniru „Ruma open 2017“ za poletarce, mlađe i starije pionire održanom 19. februara u Rumi uz učešće 392 takmičara iz 43 kluba i 4 države, član bečejske Mladosti, mlađi pionir Svetozar Vijatov je u kategoriji +66 kg osvojio bronzanu medalju.

„Turija 2017”

Na 19. Međunarodnom džudo turniru „Turija 2017“ održanom 26. februara u Srbobranu za poletarce mlađe i starije pionire, na kome je učestvovalo 403 takmičara iz 41 kluba i 5 država, bečejski takmičari su osvojili 6 medalja (1-2-3).
Zlatnu medalju osvojila je poletarka Miona Popov u kategoriji 43 kg, srebrne poletarke Nevena Grbić +43 kg i Suzana Joksimović do 28 kg. One su kao predstavnice najuspešnijeg kluba u toj uzrasnoj kategoriji dobile i pehar. Bronzane medalje osvojili su mlađi pioniri Luka Topić do 38 kg i Leon Benkovič do 60 kg.

Fudbal

Vojvođanska liga sever

16. kolo:
Budućnost – Bečej 1918 0:0
Polet – Sloga 0:3
Zadrugar – Bačka 4:1
Potisje – Srbobran 1:1
Tekstilac – OFK Vrbas 0:0
Subotica – Tavankut 2:1
Radnički – Tisa 1:0

17. kolo (18/19.3):

Subota:
Bečej 1918 – Potisje (14.30 č)
Radnički – Polet
Srbobran – Zadrugar
OFK Vrbas – Budućnost
Mladost APA – Sloga

Nedelja:
Tisa – Subotica
Tavankut – Tekstilac
Bačka – Mladost

18. kolo (25/26.3.15 č):
Zadrugar – Bečej 1918
Polet – Mladost APA
Sloga – Bačka
Mladost – Srbobran
Potisje – OFK Vrbas
Budućnost – Tavankut
Tekstilac – Tisa
Subotica – Radnički

Naslovi

Popularni Članci

      

Vojvodina

Srbija